VÝHODY
TEPELNÉHO ČERPADLA

Proč si pořídit tepelné čerpadlo?

Jedná se o jedinečnou moderní technologii, která spoří energii a snadno se ovládá. Má vynikající energetickou účinnost a stálý tepelný výkon i při nízkých teplotách. Tepelná čerpadla LG vám spolehlivě dům vytopí, a v létě naopak fungují jako příjemná a osvěžující klimatizace. 

Návratnost investice do tepelného čerpadla

Doba návratnosti tepelného čerpadla úzce souvisí s tím, z jakého zdroje vytápění přecházíte.
A v potaz je nutné brát i aktuální cenu elektřiny.

Nejrychleji se vám investice vrátí, pokud tepelným čerpadlem nahrazujete starý elektrokotel. Tímto přechodem totiž ročně ušetříte až ⅔ nákladů na vytápění a investované prostředky se vám vrátí přibližně za necelé dva roky. Návratnost tepelného čerpadla vzduch-voda se průměrně pohybuje mezi 2 a 7 lety.

Při přechodu z vytápění tuhými palivy sice nepocítíte tak velkou úsporu v nákladech na provoz, ale zase získáte ředu jiných výhod, jako je zcela bezoblsužný provoz, nenáročná údržba a čistý vzduch bez škodlivých emisí. 

Výhody pořízení tepleného čerpadla od LG 

*Ukazatel účinnosti slouží k obecnému pochopení a vychází z koeficientu sezónního výkonu (SCOP) produktu THERMA V R290 Monobloc při nízkých teplotách a průměrných klimatických podmínkách, který je vyšší než 5. Skutečná účinnost se může lišit v závislosti na teplotě vody a venkovní teplotě. 

Ekologické chladivo 

Tepelné čerpadlo využívá obnovitelné zdroje energie a je tak v dnešní době nejekologičtějším řešením pro udržování optimální teploty v domácnosti i v komerčních budovách.

Díky ekologickému chladivu R32 má tepelné čerpadlo LG lepší tepelný výkon a nižší spotřebu energie pro získání tepla. 

Čerpadlo podává vysoký výkon i při chladnější venkovní teplotě a spolehlivě dům vytopí, a v létě naopak funguje jako příjemná a osvěžující klimatizace. 

Automatická regulace

Jestliže si uživatel zvolí režim automatické regulace, čerpadlo automaticky upravuje svůj výkon a tím teplotu topné vody v závislosti na venkovní teplotě.  Tím udržuje vámi požadovanou teplotu s minimálními náklady na vytápění. Vaše tepelné čerpadlo následně udržuje ve vašem dome celoročně nastavené teplotní podmínky. 

Snadná instalace, málo starostí s údržbou

Instalace tepelného čerpadla LG THERMA V nevyžaduje výměnu stávajícího topného systému a potřebuje jen minimální údržbu. THERMA V proto představuje komfortní způsob celoročního vytápění vašeho domova 

Intuitivní ovládání 

Zařízení THERMA V je vybaveno novým dálkovým ovladačem, který podporuje různé funkce.


Vzdálené připojení 

Neváhejte se na nás obrátit pro konzultaci, realizací nebo řešení na info@klima-top.cz
nebo na naši infolinku +420 775 454 444.