Co je tepelné čerpadlo

Laicky řečeno je tepelné čerpadlo technologie kdy čerpadlo odebírá teplo z venkovního prostředí a předává ho do otopné soustavy. Obrovskou výhodou je, že se teplo nevytváří, jen se přečerpává z venku dovnitř a pak je zas z domu vráceno do okolí. K tomuto efektu je potřeba elektrická energie, která však spotřebuje jen cca 1/4 vytvořeného užitečného tepla.

Monoblok – znamená kdy veškerá technologie je v jednom bloku (bedně :-)) a je instalována vně domu. Umístit monoblok tepelného čerpadla lze buď na stěně domu pomocí konzolí, nebo na základně v minimální vzdálenosti 30 cm od stěny (toto řešení s ohledem na to, že uvnitř domu se nachází pouze bivalentní zdroj, tj. takový malý elektrokotel většinou s příkonem 3, nebo 6 kW, který má za úkol ve velkých mrazech většinou pod -20 °C před spuštěním tepelného čerpadla předehřát vodu v systému) toto řešení DOPORUČUJEME. 

Split – technologie je umístěna jak vně domu tak uvnitř domu. Z venku je zabezpečeno pouze nasávání vzduchu a výfuk vzduchu uvnitř jsou další jednotky tepelného čerpadla. Tuto technologii nepovažujeme za moderní, proto se jí nevěnujeme.

PROČ SE ROZHODNOUT PRO ŘEŠENÍ TEPELNÉ ČERPADLO MONOBLOK LG THERMA V S

  • Jednoduchá montáž
  • Úspora místa v technické místnosti
  • Možnost využití proměnlivého výkonu = úspora energií, prodloužení životnosti tepelného čerpadla
  • Parametr SCOP (sezónní topný faktor) – celoroční využití produkce tepla je vyšší než u systému SPLIT. U tepelného čerpadla monoblok LG THERMA V je tento faktor 1:4,5 tzn. za 1kW/h elektrické energie potřebné k provozu tepelného čerpadla vyrobí v průměru za rok 4,5kW/h tepelné energie. U systému SPLIT je tento poměr pouze 1:3. 
  • Pozor na údaj COP, který udávají někteří výrobci a prodejci tepelných čerpadel. Tento výkonový poměr je pouze krátkodobý za určitých podmínek! Vždy porovnávejte tepelná čerpadla podle stejných parametrů. 
  • Tepelné čerpadlo LG THERMA V S (SILENCE) – má velmi tichý chod, splňuje, a ještě převyšuje nároky plynoucí z norem na tichý chod čerpadla. 

Při správném vyprojektování systému tepelného čerpadla činí úspora energie až 70 % nákladů.

Chcete ušetřit až 70 % nákladů
díky tepelnému čerpadlu?

Zavolejte nám, napište nebo vyplňte formulář a my se vám nejpozději do dvou pracovních dnů ozveme.

Martin Korba
specialista prodeje
mobil: 773 793 805 
martin.korba@klima-top.cz